Poniedziałek 18 stycznia 2021 – Dzień Kubusia Puchatka, Dzień Dojarza i Dojarki.

Imieniny dziś obchodzą: Ammonia, Ammoniusz, Atenogenes, Beatrycze, Bogumił, Krystyna, Liberata, Lubart, Małgorzata, Monika, Pryska, Regina, Sędziwoj, Wenerand, Woluzjan, Zuzanna. Solenizantom składam najlepsze życzenia.

Z kalendarium:
1562 – Rozpoczęła się trzecia sesja obrad soboru trydenckiego, na której stwierdzono konieczność sporządzenia indeksu ksiąg zakazanych.
1799 – Francuz Nicholas-Louis Robert opatentował pierwszą maszynę papierniczą.
1911 – Eugene Ely jako pierwszy pilot udanie wylądował samolotem na pokładzie statku.
1945 – W nocy z 17 na 18 stycznia załoga policyjnego więzienia niemieckiego na Radogoszczu w Łodzi dokonała masakry ok. 1500 więźniów, zakończonej jego podpaleniem.
1951 – Sejm RP przyjął ustawę o dniach wolnych od pracy, znoszącą m.in. Święto Narodowe Trzeciego Maja.
1977 – Amerykańskie Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorób ustaliło, że przyczyną infekcji dróg oddechowych 221 osób (z czego 34 zmarły) podczas odbywającego się w 1976 roku w jednym z hoteli w Atlancie zjazdu weteranów wojennych z organizacji American Legion, była rozwijająca się w hotelowej klimatyzacji bakteria Legionella pneumophila, wywołująca tzw. chorobę legionistów.
2007 – Nad Polską przeszedł huragan Kyrill, jeden z najsilniejszych w historii w tej części świata.
2019 – W mieście Tlahuelilpan w meksykańskim stanie Hidalgo 137 osób zginęło, a dziesiątki odniosło obrażenia w wyniku wybuchu uszkodzonego rurociągu z którego okoliczni mieszkańcy kradli wyciekające paliwo.

Za oknem słonecznie ale mroźno. Temperatura po nocnym -17 wzrośnie w okolice -8.

Życzę miłego dnia.

Ernesto Che GO

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz