Rozpoczęło się ogólnokrajowe pranie mózgów, które ma nas przekonać do cudowności covidowej szczepionki i braku życia bez niej.

Rząd zaplanował zaszczepić 80% obywateli, a co zaplanowali obywatele?

Z najnowszych badań CBOS wynika, że więcej niż co trzeci badany (36%) zaszczepiłby się przeciw COVID-19, gdyby była dostępna szczepionka przeciw tej chorobie, a prawie połowa nie wyraża takiego zamiaru (47%, w tym 27% w sposób zdecydowany). 17% ankietowanych nie ma jeszcze sprecyzowanego zdania na ten temat.

Główną przyczyną niechęci do zaszczepienia się przeciw COVID-19 jest obawa związana z potencjalnymi skutkami ubocznymi, jakie może wywołać nowa szczepionka (69%). Rzadziej wymieniano obawy związane z brakiem skuteczności szczepionki (25%).
media

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Jeden komentarz do “Rozpoczęło się ogólnokrajowe pranie mózgów, które ma nas przekonać do cudowności covidowej szczepionki i braku życia bez niej.”

  1. Istnieje wiele środków, które można podjąć, aby zapewnić wysokie wskaźniki szczepień. Można płacić ludziom za zaszczepienie. Można również wprowadzić obowiązkowe szczepienia. Można też wydać motywacyjne świadectwo szczepień, które jest legalnie wyposażone w taki sposób, że gwarantuje większą swobodę niż jego brak.

    Świadectwo szczepień musi stać się oficjalnym, zabezpieczonym przed fałszowaniem i nadającym się do odczytu maszynowego dokumentem, podobnie jak dowód osobisty.

    Dowód ten wiązałby się z pewnym statystycznym prawdopodobieństwem, że osoba ta jest chroniona przed infekcją i nie może zarażać innych. To powinno wystarczyć jako powód, aby traktować tę osobę inaczej niż osobę niezaszczepioną, na przykład jeśli chodzi o mobilność osobistą podczas blokady lub podczas podróży za granicę, itd…

    Będzie się działo.

Dodaj komentarz