Klon Trumpa nowym premierem Wielkiej Brytanii…

Po odebraniu formalnej nominacji na to stanowisko z rąk królowej Elżbiety II, 55-letni Boris Johnson został w środę 24 lipca nowym premierem Wielkiej Brytanii. Jeszcze tego samego dnia polityk powoła pierwszych członków swojego rządu.

Johnson został powołany na stanowisko podczas prywatnej ceremonii z udziałem monarchini w Pałacu Buckingham, stając się 14. premierem urzędującym za jej panowania. Monarchini wcześniej przyjęła rezygnację poprzedniej szefowej rządu, Theresy May.

Polityk został we wtorek 23 lipca nowym liderem Partii Konserwatywnej, pokonując w walce o schedę po ustępującej szefowej rządu Theresie May obecnego szefa dyplomacji Jeremy’ego Hunta.

„Gratulacje dla Borisa Johnsona z powodu objęcia stanowiska nowego premiera Zjednoczonego Królestwa. Będzie znakomity” – napisał na Twitterze Donald Trump, który już wcześniej pozytywnie wypowiadał się na temat nowego przywódcy brytyjskich konserwatystów.

Lubię Borisa Johnsona. To inny rodzaj polityka ale o mnie mówią to samo. Lubię go, będzie nam się dobrze współpracować” – mówił Donald Trump przewidując dobre relacje z Wielką Brytania pod przywództwem Johnsona.
media

Boris Johnson i Donald Trump do siebie pasują. Niestety.

Tych dwóch nie rokuje dobrze dla pokoju na świecie.

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz