Dzień Dobry Serdecznie. Czwartek 18 kwietnia 2019 – Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków, Światowy Dzień Krótkofalowca, Ogólnopolski Dzień Pamięci Pogrzebu.

Imieniny dziś obchodzą: Alicja, Apoloniusz, Barbara, Bogusław, Bogusława, Eleuteria, Eleuteriusz, Eleutery, Flawiusz, Gosław, Gosława, Gościsław, Maria, Ryszard, Sabina. Solenizantom składam najlepsze życzenia.

Z kalendarium:
1857 – Ukazała się „Księgę Duchów” Allana Kardeca.
1926 – Rozpoczęła regularną emisję pierwsza polska stacja radiowa – obecny Program I Polskiego Radia.
1945 – Oddział NOW (Narodowa Organizacja Wojskowa) Józefa Zadzierskiego ps. „Wołyniak” dokonał masakry 160 ukraińskich mieszkańców Piskorowic i okolicznych wsi.
1946 – Rozwiązano Ligę Narodów.
1955 – Mózg Alberta Einsteina został, zgodnie z jego wolą, wyjęty po 7 godzinach od zgonu i zakonserwowany w formalinie, w celu przeprowadzenia badań naukowych.
2010 – W Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Za oknem słonecznie. Temperatura w okolicy +18.

Życzę miłego dnia.

Ernesto Che GO

Autor: Ernesto Che GO

Może kilka słów o sobie, bo się jeszcze nie znamy i jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu.... Nazywam się Ernesto Che GO i bez wątpienia się urodziłem. Nie będę mówił w jakich okolicznościach, aby nie zniechęcać nikogo do prokreacji... I to chyba na początek tyle o sobie....

Dodaj komentarz