Dzień Dobry Serdecznie. Niedziela 7 lutego 2022 – Dzień Baby Drożdżowej, Dzień Ludowego Uzdrowiciela i Bioenergoterapeuty.

Imieniny dziś obchodzą: Alfons, Antoni, Egidia, Egidiusz, Eugenia, Idzi, Jakub, Jan, Mojżesz, Partenia, Parteniusz, Romeusz, Romuald, Rozalia, Ryszard, Sulimir, Sulisław, Teodor, Wilhelm. Solenizantom składam najlepsze życzenia.

Z kalendarium:
1497 – W ostatnim dniu karnawału, na Placu Signorii we Florencji odbyły się zorganizowane przez Girolamo Savonarolę tzw. fajerwerki próżności, podczas których spalono na stosie tysiące akcesoriów karnawałowych, kosmetyków, zwierciadeł, instrumentów muzycznych, kart, szachów, kości do gry, nieskromnych obrazów i książek.
1922 – U wybrzeży Danii zatonął po zgnieceniu przez lód masowiec SS Kraków. 14-osobowa załoga dotarła po lodzie na brzeg.
1925 – W ZSRR założono Związek Wojujących Bezbożników.
1943 – W nocy 7 na 8 lutego, w pierwszej akcji bojowej UPA, oddział Hryhorija Perehijniaka zaatakował niemiecki posterunek we Włodzimiercu, po czym udał się do kolonii Parośla I, gdzie 9 lutego dokonał masowego mordu na Polakach, uznawanego za początek ludobójstwa na Wołyniu.
1959 – Amerykanie Robert Timm i John Cook ustanowili na samolocie Cessna 172 rekord w najdłuższym locie z tankowaniem w powietrzu (64 dni 22 godziny 19 minut i 5 sekund).
1992 – Z oficjalną wizytą do Polski przybył ostatni biały prezydent RPA Frederik Willem de Klerk.
1992 – Podpisano traktat z Maastricht powołujący do życia Unię Europejską.
2015 – Obraz Nafea Faa Ipoipo autorstwa Paula Gauguina został sprzedany przez szwajcarskich właścicieli za 300 mln dolarów, co uczyniło go najdrożej sprzedanym dziełem sztuki w historii.

Za oknem pochmurno i przelotnie pada, wieje wiatr. Możliwe rozpogodzenia. Temperatura w okolicy +3.

Życzę miłego dnia.

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz