Kabul drugim Sajgonem USA. Tak ponownie kończą amerykańscy agresorzy.

Joe Biden 8 lipca 2021 r.: „Talibowie nie są armią północnowietnamską. Nie są w najmniejszym stopniu porównywalni pod względem zdolności. Nie będzie żadnych okoliczności, w których zobaczycie ludzi podnoszonych helikopterami z dachu ambasady USA z Afganistanu”.

Faktem jest, że nie widać ludzi, jest też i postęp – amerykanie używają większych helikopterów, więc nie ma takich kolejek…

Amerykańska marionetka prezydent Afganistanu Aszraf Ghani opuści kraj samolotem, który czeka w gotowości.

Wojna w Afganistanie 2001 – 2021. Morał po 20 latach okupacji: nie da się „na bagnetach” przemodelować obcego kraju na swój gust.

Podobno demokracje mają przewagę nad dyktaturami, bo w tych pierwszych błędy są odpowiednio wcześnie ujawniane i decydenci mogą dokonać korekty – albo wyborcy dokonają korekty we władzach podczas najbliższych wyborów. Zaangażowanie w Afganistanie podważyło tą definicję i Amerykanie kolejny raz uciekają z podkulonym ogonem.

Jaki będzie Afganistan po tylu latach natowskiej okupacji?

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Jeden komentarz do “Kabul drugim Sajgonem USA. Tak ponownie kończą amerykańscy agresorzy.”

  1. Ukraińską armię szkolą specjaliści, którzy w ciągu dwudziestu lat wydali 88 miliardów dolarów na wyszkolenie rządowej armii afgańskiej. Dziś talibowie wkraczają do Kabulu aby zapobiec rozbojom i kradzieżom, bo rządowa armia afgańska rozpierzchła się, marionetkowy prezydent z przydupasami uciekł samolotem. Tak kończą wszyscy „sojusznicy” USA. Niech Ukraina jeszcze raz przemyśli sobie aktualną sytuację.

Dodaj komentarz