Episkopat Polski: Technologia produkcji szczepionek AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi sprzeciw. Katolicy nie powinni godzić się na szczepienie tymi preparatami.

W środę 14 kwietnia w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski odbyła się prezentacji stanowiska przewodniczącego Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych w sprawie korzystania ze szczepionek przeciw Covid-19 firm AstraZeneca i Johnson&Johnson.

„W produkcji szczepionek AstraZeneca i Johnson&Johnson korzysta się z linii komórkowych stworzonych na materiale biologicznym pobranym od abortowanych płodów…”

„Korzysta się z nich w procesie namnażania tzw. składnika aktywnego szczepionki, czyli pozbawionego zjadliwości adenowirusa. Ten fakt budzi poważny sprzeciw moralny” – stwierdził w dokumencie ws. szczepionek, dodając, że „katolicy nie powinni godzić się na szczepienie tymi preparatami”.

„Pomimo tego, że technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny, to jednak mogą z nich korzystać ci wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki – stwierdził bp Józef Wróbel, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych.
media

A wiec tak, prawdziwi katolicy (prawdziwi Polacy) unikają szczepienia, lub czekają na jedynie słuszne szczepionki, zatwierdzone przez Episkopat Polski. No i fajnie, teraz będzie można zobaczyć kto jest kto… Po czynach ich poznacie….

Uważacie, że to śmieszne, czy może tragiczne?

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz