10 żądań do białych ludzi…

Amerykańska ciemnoskóra aktywistka, Chanelle Helm – jedna z założycielek BLM (Black Lives Matter – nazwa ruchu aktywistów afroamerykańskich w Stanach Zjednoczonych w XXI w.), postanowiła spisać swoje oczekiwania wobec białej społeczności już jakiś czas temu. Oto, co powinniśmy zrobić, aby odkupić „winy białych”:

  1. Biali ludzie, jeśli nie macie potomków, przepiszcie swoją własność na czarną lub brązową rodzinę. Najlepiej taką, która żyje w ubóstwie od pokoleń.
  2. Biali ludzie, jeśli odziedziczycie nieruchomość, którą zamierzacie sprzedać po przyjęciu, oddajcie ją czarnej lub brązowej rodzinie. Musicie zarobić te pieniądze w inny uprzywilejowany sposób.
  3. Jeśli jesteś deweloperem lub właścicielem nieruchomości mieszkalnych wielorodzinnych, zbuduj zrównoważony kompleks w czarnej lub brązowej zepsutej dzielnicy i pozwól, aby czarni i brązowi ludzie mieszkali w nim za darmo.
  4. Biali ludzie, jeśli możecie sobie pozwolić na mniejsze mieszkanie, oddajcie swój dom czarnej lub brązowej rodzinie. Najlepiej rodzinie z ubóstwa pokoleniowego.
  5. Biali ludzie, jeśli ktokolwiek z ludzi, którym zamierzasz oddać swoją własność, jest rasistowskim dupkiem, zmień wolę i swoją własność przepisz na czarną lub brązową rodzinę. Najlepiej rodzina ubogiej od pokoleń.
  6. Zmieńcie budżet miesięczny, tak abyście mogli przekazać datki czarnym na zakup ziemi.
  7. Rasiści muszą być zwalniani z pracy. Wiesz, co oni, ku**a, mówią. Jesteś współwinny, gdy to ignorujesz. Zwolnij swoich rasistowskich szefów.
  8. To powinno być łatwe, ale wszyscy ci z Ku-Klux Klan, naziści i inni drodzy biali mężczyźni powrócą do pracy. Zadbaj, żeby zostali wyrzuceni na zbity pysk. Zadzwoń nawet na policję i powiedz, że wyglądają podejrzanie.
  9. Jeśli wchodząc gdzieś słyszysz białą osobę wychwalającą rasistowskie działania, najpierw zrób zdjęcie. Dowiedz się kim są i zdobądź informacje o nich. Do diabła, dowiedz się gdzie pracują i zwolnij ich! Ale z pewnością zwróć się do nich, a jeśli będziesz potrzebował to masz ręce: użyj ich.
  10. Zaangażuj się w dwie rzeczy: walkę z białą supremacją gdzie i jak możesz, wspieraj finansowo i zawodowo czarnych.

„Listę 10 żądań” opublikowano już w roku 2017. Już wtedy komentujący biali ludzie kajali się za swój „przywilej” i obiecywali pomoc w ramach „rekompensaty za krzywdy”, których sami nie wyrządzili. Wydaje się jednak, iż dopiero dziś absurdalne założenia BLM naprawdę mogą zostać społecznie zaakceptowane.

pantarhei24 .com/oddaj-dom-czarnej-rodzinie-za-darmo-czyli-10-zadan-do-bialych-ludzi-od-zalozycielki-blm

Po zastanowieniu się nad tymi zadaniami, mogę zdecydowanie oświadczyć, że nie mam nic do zaoferowania czarnym i brązowym. Mogą natomiast pracować, jeśli będą tego chcieli, bo nic tak nie uszlachetnia jak praca i nic tak nie rozbestwia jak bezrobocie.

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz