Nowych ewangelistów daje wam – oto ewangelista Mateusz premier Morawiecki i ewangelista Łukasz profesor Szumowski…

Oddajcie więc cesarzowi to, co jest cesarskie, a Bogu to, co boskie – miał powiedzieć Jezus z Nazaretu. Wiele osób doszukuje się tutaj jasnego rozdziału państwa od kościoła. Ale w Polsce ta zasada nie obowiązuje.

Biskup archidiecezji częstochowskiej, Antoni Długosz, podczas tradycyjnego, codziennego Apelu na Jasnej Górze, rozpływał się wręcz nad rządzącą obecnie partią. Premier Mateusz Morawiecki i minister Łukasz Szumowski zostali porównani do swoich imienników, którzy niemal 2 tysiące lat temu pisali Ewangelie. W przypadku ministra zdrowia Długosz zabrnął dużo dalej – nazwał jego działania „przedłużeniem czynów Jezusa”.

  • Obecnie dwaj przedstawiciele naszej władzy, wybranej przez większość Polaków, uobecniają charyzmat dwóch ewangelistów, piszących słowami i czynami ewangelię twojego syna. Ewangelista Mateusz premier Morawiecki pochyla się nad egzystencją naszego narodu, by żyło się lepiej. Z kolei ewangelista Łukasz, profesor Szumowski jest przedłużeniem czynów Jezusa, troszcząc się o nasze życie i zdrowie – mówił Długosz. – Dziękujemy Boża Matko za ich posługę – dodał.
    media

Czy byliśmy świadkami nowego objawienia na Jasnej Górze? Czy to objawienie zainicjuje powstanie nowego kościoła w Polsce?

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz