Manipulacja – forma wywierania wpływu na osobę lub grupę w taki sposób, by nieświadomie i z własnej woli realizowała cele manipulatora.

Inspirowana interakcja społeczna mająca na celu skłonienie osoby lub grupy ludzi do działania sprzecznego z ich dobrze pojętym interesem. Zazwyczaj osoba lub grupa ludzi poddana manipulacji nie jest świadoma środków, przy użyciu których wywierany jest na nią wpływ.

Autor manipulacji dąży zwykle do osiągnięcia korzyści osobistych, ekonomicznych lub politycznych kosztem poddawanych niej osób.

Jeśli uważasz, że nie jesteś manipulowany, to znaczy że jesteś w rękach dobrych fachowców…

Czy PiS spadło poparcie w sondażach? Bo nie rozumiem o co te całe wyborcze spinanie pośladów opozycji i mało ekologiczne protesty objawiające się paleniem wkładów do zniczy, co przyczyna się do globalnego ocieplenia klimatu.

Mówią, że już nie będzie wolnych wyborów… No i co z tego, około połowie wyborców to i tak zwisa kalafiorem, a jak się popatrzy na ostatnie referendum to 92,2% wyborców ma to w dupie. Czym zatem się martwić?

Jak stanąć na palcach pod Sejmem, to przy odrobinie dobrej woli można zobaczyć Libię, Syrię i Ukrainę. Kto ma w tym interes?

Organizacje pozarządowe są doskonałym narzędziem do wpływania na nastroje ludzi i wprowadzania zmian. Gdy w 2015 roku w Polsce do władzy doszedł PiS sporo mówiło się o tajemniczym finansiście, który postanowił przeznaczyć miliony dolarów na antyrządowe demonstracje, marsze wzywające do przyjmowania migrantów itd. Chodzi oczywiście o George’a Sorosa, który również w naszym kraju posiada swoją siatkę opłaconych agentów, zwanych dla niepoznaki aktywistami.

W mojej organizacji 90 proc. dotacji pochodzi z zagranicy. To nam zapewnia niezależność w Polsce i bardzo dobrze, bo Kaczyński może nam skoczyć. (Sławomir Sierakowski z Krytyki Politycznej w TOK FM)

Manipulacja ma dziś nieograniczone wprost możliwości prania mózgów… i jadą w to, bo ciemny lud to kupi.

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz