Za inwazję kleszczy roznoszących boreliozę odpowiedzialne jest amerykańskie wojsko.

Izba Reprezentantów dodała niezwykłą poprawkę do budżetu obronnego USA na rok 2020. Chodzi o wymóg, aby Departament Obrony ujawnił czy eksperymentował z kleszczami i innymi owadami jako bronią biologiczną w latach 1950-75.

Wymóg wynika z zarzutów, że borelioza była w rzeczywistości eksperymentem USA z bronią biologiczną przypadkowo uwolnionym do środowiska naturalnego.

Jeśli były jakieś badania, Pentagon musi dostarczyć raport na temat ich zakresu, przeprowadzonych eksperymentów i tego, czy jakiekolwiek kleszcze lub owady użyte w takich eksperymentach zostały uwolnione poza laboratorium.

Z góry jednak wiadomo, że tak było. Raport ma jednak odpowiedzieć na dodatkowe pytania:

  • Kto zlecił te eksperymenty?
  • Czy doszło do przypadkowego uwolnienia zakażonych kleszczy; czy kiedykolwiek kleszcze zostały wypuszczone celowo?
  • Czy program przyczynił się do wzrostu zachorowań; czy któraś z tych informacji mogłaby pomóc współczesnym badaczom w walce z chorobami odkleszczowymi?

Żeby poprawka weszła w życie, musi jeszcze zostać zaakceptowana przez Senat.

Co ciekawe, Willy Burgdorfer, odkrywca bakterii powodującej boreliozę, twierdził, że choroba była efektem programu tworzenia broni biologicznej, który poszedł nie tak jak zakładano. Sam Burgdorfer był zaangażowany w programy związane z bronią biologiczną, w których wykorzystywano owady ssące krew, w tym pchły, kleszcze i komary.
media

Na początku wygląda to jak jeden z wielu newsów w sezonie ogórkowym, a jednak to prawda, jak wiele innych o których się mówi ale nie są oficjalnie potwierdzane. Prawdopodobnie większość nieszczęść i chorób tego świata wyszło z wojskowych laboratoriów…

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz