Dzień Dobry Serdecznie. Poniedziałek 8 lipca 2019 – Dzień Spieczonych na Raka, Dzień Klapków, Dzień Długości Geograficznej.

Imieniny dziś obchodzą: Adolf, Adolfa, Adrian, Adriana, Adrianna, Akwila (m.), Chwalimir, Edgar, Elżbieta, Eugeniusz, Falibor, Hadrian, Hadriana, Jan, Kilian, Kiliana, Odeta, Piotr, Prokop, Teobald i Teobalda. Solenizantom składam najlepsze życzenia.

Z kalendarium:
1579 – Cudowna Kazańska Ikona Matki Bożej została znaleziona w zgliszczach po wielkim pożarze miasta.
1714 – Brytyjski parlament powołał Komisję Długości Geograficznej.
1853 – Komandor Matthew Perry, dowódca marynarki wojennej USA, wpłynął czterema statkami do Zatoki Tokijskiej i zażądał pod groźbą użycia nowych dział Paixhans, w które wyposażone były jego okręty, aby Japonia otworzyła się na handel z Zachodem, zrywając z polityką izolacjonizmu (sakoku).
1933 – Polska przystąpiła do tzw. „bloku złotego”. Należące do niego Szwajcaria, Belgia, Holandia, Włochy i Polska pod przewodnictwem Francji, dążyły do dalszego utrzymania waluty opartej na złocie.
1944 – Rząd RP na uchodźstwie upoważnił Delegaturę Rządu na Kraj i Komendę Główną AK do ogłoszenia powstania zbrojnego w Warszawie.
1980 – Rozpoczął się strajk w świdnickich zakładach WSK, zapoczątkowujący falę strajków w Polsce i przemiany polityczne.
2007 – W Seattle został zaprezentowany Boeing 787 Dreamliner.

Za oknem słonecznie z małym zachmurzeniem. Temperatura w okolicy +20.

Życzę miłego dnia.

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz