Nie będzie podatku katastralnego, dopóki rządzi PiS.

PiS gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego, wprowadzenie go doprowadziłoby do wywłaszczenia ogromnej części Polaków z wszelkiego rodzaju własności odnoszących się do nieruchomości – powiedział 10 czerwca prezes PiS Jarosław Kaczyński.

To jest instytucja co prawda znana w różnych krajach i mająca swoją historię, ale instytucja, która w polskich warunkach, gdyby ją wprowadzić na poważnie, (…) doprowadziłaby po prostu do wywłaszczenia z wszelkiego rodzaju własności odnoszących się do nieruchomości ogromnej części Polaków – powiedział prezes PiS, odnosząc się do podatku katastralnego.

Podkreślił, że wprowadzenie tego podatku mogłoby doprowadzić do utraty nieruchomości przez wielu, zwłaszcza mniej zamożnych Polaków i przejęcia własności przez „pewną grupę społeczną, a także być może przez elementy zewnętrzne”.

Jest to całkowicie nie do przyjęcia, my chcemy zapewnić, że my w żadnym przypadku takiego podatku nie wprowadzimy i uważamy, że ci, którzy chcą go wprowadzić, to albo po prostu nie mają pojęcia o tym, co chcą zrobić, (…) a jest także druga możliwość, że mianowicie właśnie chcą przeprowadzić taką operację, o której mówiłem – zaznaczył Kaczyński.

Prawo i Sprawiedliwość gwarantuje, że takiego podatku w Polsce nie będzie – podkreślił prezes partii.
media

Tak się robi politykę „zjednoczona” opozycjo. I jak ludziska mają na nich nie głosować?

Teraz piłka po stronie „zjednoczonej” opozycji, co wydalą z siebie aby przebić prezesa?

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz