Osoby ubiegające się o wizy do USA zostaną obdarte z prywatności. To wyraz nowej polityki bezpieczeństwa amerykańskiego Departamentu Stanu.

Osoby ubiegające się o wizy do Stanów Zjednoczonych będą musiały ujawnić informacje na temat wszystkich kont w mediach społecznościowych. To wyraz nowej polityki bezpieczeństwa amerykańskiego Departamentu Stanu.

Według nowych ustaleń, osoby ubiegające się o wizę będą musiały przedstawić profile w mediach społecznościowych oraz adresy mailowe i numery telefonów, z których korzystały przez ostatnie pięć lat.

„Nieustannie pracujemy nad mechanizmami, które mogłyby ulepszyć proces mający na celu poprawę bezpieczeństwa amerykańskich obywateli, przy jednoczesnym wsparciu legalnych podróży do Stanów Zjednoczonych” – tłumaczy Departament Stanu.

Ubiegający się o wizę zostaną również zapytani o rodzinę i ewentualną przynależność krewnych do organizacji terrorystycznych.

Departament Stanu zaznaczył również, że wszelkie próby podania nieprawdy na temat mediów społecznościowych, będą skutkowały „poważnymi imigracyjnymi konsekwencjami” dla ubiegających się o wizę.

Jak twierdzi serwis BBC, nowe obostrzenie dotyczące przyznawania wiz dotknie rocznie ponad 14 milionów osób ubiegających się o wjazd do Stanów Zjednoczonych.

Wcześniej podobne obostrzenia dotyczyły jedynie aplikujących, którzy zostali uznani za możliwie niebezpiecznych dla bezpieczeństwa narodowego. Rocznie było to około 65 tysięcy osób.
media

Nie masz konta, lub kilku kont w mediach społecznościowych, to nie istniejesz i jako taki jesteś niebezpieczny dla amerykańskich obywateli. Skreślamy z listy USA jako miejsce które warto odwiedzić.

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz