USA umieści Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej na liście organizacji terrorystycznych.

Stany Zjednoczone umieszczą Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej na liście organizacji terrorystycznych – donoszą światowe media. Waszyngton decyzję tę ma ogłosić 8 kwietnia.

Byłby to pierwszy w historii USA przypadek uznania części sił zbrojnych obcego państwa za grupę terrorystyczną.

Amerykańskie wojska nie zaznają spokoju na Bliskim Wschodzie, jeśli USA uznają Gwardię Rewolucyjną za organizację terrorystyczną – ostrzegł w niedzielę dowódca irańskich Strażników Rewolucji gen. Mohammad Ali Dżafari.

Równocześnie irańscy parlamentarzyści wystosowali oświadczenie potępiające taki krok USA. „Odpowiemy działaniami odwetowymi na jakąkolwiek akcję podjętą przeciwko siłom (Gwardii Rewolucyjnej)” – głosi dokument podpisany przez 255 z 290 irańskich posłów. Dodaje, że „amerykańscy przywódcy, którzy sami są twórcami i zwolennikami terroryzmu na Bliskim Wschodzie, będą żałowali tej niestosownej i idiotycznej decyzji”.

Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej, zwany też Gwardią Rewolucyjną lub Strażnikami Rewolucji, został utworzony po rewolucji islamskiej w 1979 roku w celu jej obrony przed – jak to określano – „wewnętrznymi i zewnętrznymi” zagrożeniami. Jego zwierzchnikiem jest najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei. Gwardia, złożona z formacji lądowych, morskich i powietrznych, to najlepiej wyszkolona i wyposażona część sił zbrojnych Iranu.
media

USA najwyraźniej dążą do konfliktu z Iranem i stoi za tym zapewne lobby żydowskie i Izrael. Iran ma coraz mniej czasu aby zbudować broń atomową i zapewnić sobie bezpieczeństwo jak Korea Północna, której amerykanie najwyraźniej boją się ruszyć.

Amerykańskie psy wojny…

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz