Ksiądz pedofil z wyrokiem w zawieszeniu prowadzi rekolekcje dla dzieci. Takie rzeczy to tylko w polskim Kościele katolickim.

O księdzu Edwardzie P. usłyszeliśmy po raz pierwszy w 2000 roku. Wtedy właśnie Ewa, matka kilkunastoletniego Michała, składa zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. Twierdzi, że jej syn na przełomie listopada i grudnia 1999 roku był molestowany przez ówczesnego proboszcza parafii w Pszennie. Jej podejrzenia się potwierdzają – duchowny zostaje skazany przez sąd na półtora roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Wyrok ten jest podtrzymany przez sąd drugiej instancji.

Po wyroku biskup wrocławski Edward Janiak zapewnił, że ksiądz Edward P. już nigdy nie będzie mógł pełnić posługi kapłańskiej. Jednak już w 2006 roku duchowny zostaje proboszczem parafii w Brożcu. Jest nim do 2013 roku, kiedy sprawę opisują „Gazeta Wrocławska” i TVN 24. Ksiądz, broniony przez kurię, ostatecznie zostaje z parafii wydalony. Ponownie pojawiają się zapewnienia, że nie będzie pełnił pracy duszpasterskiej tego rodzaju.

Jednak wiosną 2018 roku pojawia się w parafii w Sobótce. Proboszcz Marek Pieczykolan w rozmowie stwierdził, że o przyjęcie ks. Edwarda P. został poproszony przez znajomego księdza z dekanatu, „bo chłop został na lodzie”. Skazany duchowny zaczął więc odprawiać msze i spowiadać wiernych w Sobótce.

Jak się jednak okazuje, na tym jego posługa się nie skończyła. Ks. Edward P. poprowadził też tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dzieci.

Powiem szczerze, jak na spowiedzi, nie miał prowadzić tych rekolekcji. Ale uparł się, kurna, i dla świętego spokoju mówię: prowadź – powiedział ks. Marek Pieczykolan. – On teraz musi siedzieć na dupie, bo ma emeryturę małą, próbuje dorobić trochę grosza. Tak myślę, no co ty, chłopie, nafikasz, jak ty masz 66 lat? – dodał.

Fakt, że nauki dla dzieci prowadził ksiądz skazany za pedofilię, wywołał jednak oburzenie wśród parafian, którzy dowiedzieli się o przeszłości duchownego.
media

Pytanie do wiernych Kościoła katolickiego, jak smakuje ciało chrystusowe podane ręką pedofila?

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz