Męski szowinizm objawił się w watykańskim dzienniku L’Osservatore Romano.

Jedenaście dziennikarek tworzących magazyn „Kobiety Kościół Świat”, dodatek do watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano”, zrezygnowało z pracy – informuje agencja Reuters.

„Kobiety Kościół Świat” w swoich tekstach poruszał m.in. kwestie molestowania zakonnic przez księży, opisywał również przypadki bezpłatnego usługiwania biskupom przez zakonnice.

Jak napisała w liście do papieża Franciszka twórczyni magazynu Lucetta Scaraffia, nowy redaktor naczelny dziennika „L’Osservatore Romano” próbował ograniczać działalność dziennikarek jedynie do milczenia, blokować niezależność i poddawać „bezpośredniej męskiej kontroli”.

Andrea Monda, który trzy miesiące temu został redaktorem naczelnym „L’Osservatore Romano”, zaprzeczył oskarżeniom. W oświadczeniu podkreślił, że zagwarantował dziennikarkom „taką samą całkowitą niezależność i wolność” magazynu, jaką dysponowały wcześniej. Dodał, że dzielił się jedynie sugestiami dotyczącymi pomysłów na teksty i bohaterów, którzy mieli być w nich opisywani.

Monda zapewnił, że dodatek „Women Church World” będzie się ukazywał nadal.
media

Teraz koniecy dodatek „Kobiety Kościół Świat” napiszą gwardziści szwajcarscy pod dyktando męskiej szowinistycznej świni…

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz