Za normalny, zdrowy i bezpieczny uznano seks wśród 13-latków…

Brytyjskie władze oświatowe tolerują seks wśród nieletnich – twierdzą obrońcy wartości rodzinnych. Chodzi o instruktażową broszurę, która ma pomóc pedagogom w rozpoznawaniu niewłaściwych zachowań wśród dzieci i młodzieży.

W broszurze za normalny, zdrowy i bezpieczny uznano w niej seks wśród 13-latków oraz pocałunki miedzy 9-latkami pod warunkiem że chłopczyk i dziewczynka się na to zgadzają.

Obrońcy wartości rodzinnych są oburzeni. Zauważają, że wskazówki władz oświatowych tolerują łamanie prawa. Uprawienie seksu w wieku poniżej 16 roku życia jest bowiem w Wielkiej Brytanii nielegalne. Nawet jeśli dzieci się na to zgadzają to popełniają przestępstwo.

Broszurka na zasadzie kolorów zaczerpniętych z sygnalizacji świetlanej określa dopuszczalne i niedopuszczalne zachowania. Kolorem zielonym oznaczono również decyzję o niepodejmowaniu inicjacji seksualnej. Z kolei czerwonym uprawnienie seksu za pieniądze.
media

Ja już tego nie ogarniam, to seks miedzy 13-latkami jest OK, a seks miedzy 13-latkiem a np. 20-latkiem już jest przestępstwem, czy też nie? Jaka jest w tym różnica, jeśli to przestępstwo?

Ernesto Che GO

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz