Dzień Dobry Serdecznie. Środa 13 marca 2019 – Dzień Łazanki, Dzień Mataczącego Polityka.

Imieniny dziś obchodzą: Anioł, Bożena, Bratomir, Cieszymysł, Ernest, Ernestyn, Kasjan, Krystyna, Letycja, Marek, Patrycja, Roderyk, Rodryg, Rodryk, Sabin, Salomon, Trzebiesław, Trzebisław. Solenizantom składam najlepsze życzenia.

Z kalendarium:
1925 – W stanie Tennessee w USA zakazano nauczania w szkołach teorii ewolucji, konsekwencją czego był tzw. małpi proces.
1931 – Sejm RP uchwalił ustawę znoszącą wszystkie przywileje lub ograniczenia związane z pochodzeniem, narodowością, językiem, rasą lub religią sprzed 1918.
1945 – 2 batalion 12 Pułku Piechoty, jako pierwszy pododdział Wojska Polskiego, wyszedł na plaże Bałtyku (w Kołobrzegu).
1989 – Koronalny wyrzut materii ze Słońca spowodował w ciągu 90 sekund przerwanie dostaw prądu (na 9 godzin) w całej kanadyjskiej prowincji Quebec.
2013 – Argentyński kardynał Jorge Mario Bergoglio został 266. papieżem. Przyjął imię Franciszek.

Za oknem pochmurno i może przelotnie padać deszcz. Temperatura w okolicy +9. Wieje wiatr.

Życzę miłego dnia.

Ernesto Che GO

Autor: Ernesto Che GO

Może kilka słów o sobie, bo się jeszcze nie znamy i jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu.... Nazywam się Ernesto Che GO i bez wątpienia się urodziłem. Nie będę mówił w jakich okolicznościach, aby nie zniechęcać nikogo do prokreacji... I to chyba na początek tyle o sobie....

Dodaj komentarz