Jak mówią wyniki badań, 90% facetów to pantoflarze. Do tego 3/4 nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

Belgijscy naukowcy właśnie wyliczyli, że dziewięciu na dziesięciu mężczyzn robi wszystko tak, jak chcą tego od nich panie. Aż 75 proc. jest przy tym przekonanych, że podejmuje własne, autonomiczne decyzje.

Choć nie można wykluczyć, że po prostu świetnie udajemy, iż robimy tak, jak ona chce, gdy tymczasem jest zupełnie inaczej, to wyniki i tak są porażające.

Najczęściej jako broń w walce płci wykorzystywany jest wygląd. Kobieta po prostu uzbraja się w krótsza spódniczkę i głęboki dekolt i rusza do akcji „urabiania”. To strategia stosowana w 1/3 wszystkich przypadków.

Belgijscy naukowcy nie ograniczyli się do zbadania stopnia naszego pantoflarstwa i postarali się wyróżnić trzy podstawowe zagrywki nabierania nas przez panie. Oto one:

  • sierotka Marysia – czyli dobrze znana fanom współczesnych bajek o Shreku „mina kota w butach”. Proszący głos, łezka w oku, głęboki smutek i tęsknota na twarzy to charakterystyka tej zagrywki.
  • Nieposkromiona złośnica – podobno, gdy wystarczająco długo nasłuchamy się, jacy jesteśmy okropni, wymiękamy i dajemy się urobić na podobieństwo tego, czym według naszych kobiet moglibyśmy być.
  • „Śpisz dziś na kanapie!” – to najgroźniejsza broń, której nie wiadomo czemu nie zakazuje Konwencja Genewska. Naukowcy twierdzą, że pod wpływem tego szantażu jesteśmy gotowi zrobić wszystko.

Wyników nie komentuję. Przypominam natomiast, że według znawców damsko-męskich relacji, nadmierne uleganie drugiej stronie raczej nie kończy się dobrze. Kobietom wcześniej czy później nudzą się ulegli faceci i zaczynają szukać takich, którym same mogłyby ulec…
media

W podsumowaniu kilka cytatów…

W stwierdzeniu: „Chciałbym zrozumieć kobietę” słowo „zrozumieć” jest zbędne.

Są trzy rodzaje kobiet: damy, nie damy i nie każdemu damy.

Na każdą kobietę, która robi z mężczyzny durnia, przypada kobieta, która z durnia zrobi mężczyznę.

Żaden facet nie jest w stanie mieć pełnej kontroli nad swoją kobietą… Tak samo jak barometr nie ma kontroli nad pogodą.

Temat trudny, ale warto uświadamiać społeczeństwo… 😉

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz