Komisja Europejska potępiła satyryczne figury przedstawiające Żydów, zaprezentowane podczas odbywającego się w belgijskim Aalst karnawału, uznając je za antysemickie.

Na dorocznym karnawale w Aalst pojawiły się m.in. dwie olbrzymie satyryczne rzeźby przedstawiające ubranych w różowe stroje ortodoksyjnych Żydów w futrzanych czapkach noszonych na specjalne okazje. Jedna z postaci uśmiecha się szeroko, paląc cygaro i wyciągając rękę, prawdopodobnie po to, by zebrać pieniądze. Na jej ramieniu znajduje się biały szczur. Obie figury postawiono na złotych monetach, a wokół ich nóg można było zobaczyć worki z pieniędzmi.

Satyryczne figury przedstawiające Żydów z karnawału w Aalst

W poniedziałek 4 marca Komitet Koordynacyjny Organizacji Żydowskich w Belgii (CCOJB) i Forum Organizacji Żydowskich (FJO) potępiły rzeźby z karnawału w Aalst, podkreślając, że karykaturalne przedstawianie Żydów zawiera wyraźne odniesienia do nazistowskich Niemiec.

We wtorek 5 marca KE potępiła zaprezentowane figury Żydów i wezwała w tej sprawie Belgię do „podjęcia koniecznych działań”. – Powinno być oczywiste dla wszystkich, że prezentowanie takich rzeczy na ulicach Europy jest absolutnie nie do pomyślenia, 74 lata po Holokauście – powiedział rzecznik KE Margaritis Schinas na briefingu prasowym.
media

Aby dowiedzieć się, kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować.

Na dorocznym karnawale w Aalst odważono się tknąć nietykalne święte krowy i KE dostała sraczki…

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz