Znalezienie śladów inteligentnego życia w kosmosie jest mało prawdopodobne.

Astronomowie, zajmujący się poszukiwaniem obcych cywilizacji w kosmosie, żadnej dotąd nie znaleźli, choć korzystają z coraz bardziej zaawansowanego sprzętu.

Także grupa australijskich naukowców nie znalazła żadnych śladów inteligentnych istot pozaziemskich. Badacze korzystali z tak zwanej interferometrii wielkobazowej. Jest to technika, dzięki której dane odbierane są przez radioteleskopy położone w dużej odległości od siebie, na przykład na różnych kontynentach.

Astronomowie obserwowali system planetarny gwiazdy Gliese 581, odległej od nas o 20 lat świetlnych. Jej planety znajdują się w tak zwanej strefie zamieszkiwalnej. Oznacza to, że dla życia nie jest tam ani za sucho, ani za zimno, ani za gorąco. Okazało się jednak, że na tych planetach panuje radiowa cisza – nikt nie nadaje żadnych sygnałów.

Naukowcy mówią, że nie będą się poddawać, zaznaczają jednocześnie, że znalezienie śladów inteligentnego życia w kosmosie jest mało prawdopodobne. Ziemia na przykład istnieje od czterech miliardów lat, a rozumne istoty wysyłają z niej sygnały radiowe dopiero od lat siedemdziesięciu.
media

Od lat krążą opowieści o przybyszach z innych planet, którzy po katastrofie pojazdu kosmicznego trafili w ręce ziemskich naukowców. Dokumentować to mają zdjęcia i filmy z sekcji zwłok kosmitów, przeprowadzonych w jakichś tajnych ośrodkach wojskowych.

Inne opowieści mówią z kolei o ingerencji kosmitów w ludzkie DNA. O porywaniu, psychicznym zniewalaniu i zapładnianiu ziemskich kobiet materiałem genetycznym z innej planety, a następnie przejmowaniu zmutowanych płodów, by wychowywać je na międzygatunkowych łączników.

Nawet Watykan zebrał ekspertów, którzy mają zbadać prawdopodobieństwo istnienia życia poza Ziemią oraz wpływ istnienia takiego życia na naukę Kościoła katolickiego. W tym celu w Watykanie odbyła się konferencja, w której wzięli udział astronomowie, fizycy, biolodzy oraz przedstawiciele innych dziedzin nauki.

Czy można zbagatelizować fakt, że naprawdę wielu ludzi twierdzi, iż obcych nie trzeba szukać w odległym kosmosie. Oni już tu są!

Ufo lata nam nad głowami, obcy zaglądają nam do okien, a naukowcy nic nie potrafią dostrzec, dziwne c’nie?

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz