Nuncjusz apostolski we Francji Luigi Ventura oskarżony o agresję seksualną.

Watykan oświadczył w piątek 15 lutego, że czeka na rezultaty śledztwa wszczętego we Francji wobec nuncjusza apostolskiego w tym kraju arcybiskupa Luigiego Ventury. Został on oskarżony przez młodego urzędnika z Paryża o agresję seksualną.

Odnosząc się do informacji o zarzutach wobec hierarchy, o których napisał dziennik „Le Monde”, rzecznik Watykanu Alessandro Gisotti przekazał dziennikarzom, że „Stolica Apostolska dowiedziała się z prasy o wszczęciu przez francuskie władze śledztwa wobec arcybiskupa Luigiego Ventury, nuncjusza apostolskiego w Paryżu”.

Stolica Apostolska oczekuje na rezultaty dochodzenia – dodał rzecznik.

Nuncjusza apostolski Luigi Ventura oskarżony o agresję seksualną.

O „agresję seksualną” oskarżył nuncjusza apostolskiego arcybiskupa Luigiego Ventury urzędnik miejski z Paryża, który spotkał go podczas przyjęcia wydanego przez mera Paryża, Anne Hidalgo.

Według relacji pracownika urzędu miasta nuncjusz dopuścił się molestowania. Złożone zostało zawiadomienie o tym, co się stało, a podpisała się pod nim mer Paryża, Anne Hidalgo.
media.pl

Co jest z tymi ludźmi w sukienkach, nawet na przyjęciach nie potrafią opanować swoich dzikich żądz? Upadek Kościoła katolickiego…

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz