Rozbierz się, spanie nago jest zdrowe.

Spanie jest jedną z najważniejszych rzeczy, które robimy w nocy. Uzyskanie odpowiedniej ilości snu jest nieocenione, jeżeli chodzi o korzyści zdrowotne, a niewystarczająco dużo snu jest poważnym problemem. Czy wiesz, że dodatkowe korzyści mogą wynikać z tego, że śpisz nago? Oto niektóre z nich.

Spanie nago w lecie jest bardziej komfortowe.

Lato to kiepski czas na to, aby się dobrze wyspać. Jeżeli w mieszkaniu bądź domu nie masz klimatyzacji, to możesz obudzić się w nocy z poczuciem, że w pomieszczeniu jest nieco zbyt duszno. Dlatego też poczujesz się bardziej przewiewnie i komfortowo, gdy rozbierzesz się przed snem. Z pewnością nie jest miłym doznaniem, gdy budzisz się zlany potem, a twoja piżama wymaga zmiany.

Tak jest po prostu łatwiej.

Jeśli nie musisz martwić się tym, w co ubrać się do snu, to jest zdecydowanie łatwiej. Nie kupując piżamy, zaoszczędzisz też parę złotych. Masz mniej ubrań do prania i prasowania. Nie martwisz się też, co zrobić z nimi po zużyciu. Może się oczywiście okazać, że będziesz zmuszony częściej zmieniać pościel, ale na pewno nie tak często, jak musiałbyś zmieniać piżamę.

To pomoże twojej skórze.

Po pierwsze, twoja skóra będzie mogła swobodnie oddychać. Twoje części intymne, pachy i stopy są zazwyczaj ograniczone przez cały dzień i pokryte wieloma warstwami, nie zawsze przewiewnego, materiału. Daj im więc szansę pooddychać chociaż w nocy. To pomoże też ograniczyć potliwość tych partii ciała, a co za tym idzie, zmniejszyć ryzyko chorób skóry, takich jak grzybica.

Możesz poczuć się szczęśliwszy i bardziej wolny.

Wyobraź sobie tylko, że leżysz w łóżku nago. Nie masz na sobie ograniczających spodni ani bielizny. Jesteś tylko ty pomiędzy dwoma chłodnymi częściami pościeli. To uczucie sprawi, że poczujesz się świeżo i komfortowo.

Wyregulujesz poziom kortyzolu.

Kortyzol jest bardzo dziwnym związkiem chemicznym w naszym organizmie, a jego nieprawidłowe funkcjonowanie może wywołać wiele szkód. Odpowiada za zwiększenie stężenia glukozy we krwi w sytuacjach stresowych. Jeśli śpisz nago, pomagasz utrzymać temperaturę ciała na odpowiednim poziomie, w związku z tym twój organizm będzie mógł w lepszy sposób produkować kortyzol. Jeśli podczas snu jesteś przegrzany, to jego stężenie w organizmie jest bardzo wysokie. To zaś może prowadzić do zwiększonego lęku, apetytu na niezdrowe jedzenie i przyrostu masy ciała. Spanie nago skutecznie obniży twoją temperaturę i doprowadzi do stworzenia idealnych warunków do wydzielania kortyzolu.

Wyrównasz poziom melatoniny i hormonu wzrostu.

Jeśli środowisko, w którym śpisz, ma temperaturę poniżej 21 stopni Celsjusza, to pomagasz organizmowi regulować poziom melatoniny i hormonu wzrostu. Związki te pomagają utrzymać organizm w dobrym zdrowiu i zapobiec jego starzeniu. Kiedy śpisz w ubraniu, ciało nagrzewa się i uniemożliwia skuteczne wykorzystywanie tych substancji. Innymi słowy, jeżeli śpisz w ubraniu, to szybciej się zestarzejesz.

Kontakt skóry partnerów jest najlepszy.

Jeśli mieszkasz z drugą połówką, to spanie nago daje większe szanse na wasz kontakt poprzez dotyk, zwłaszcza jeśli chodzi o przytulanie. Ten rodzaj kontaktu może też wpłynąć na aktywność życia seksualnego. Wszystko to powoduje, że twój organizm wydziela obfite ilości oksytocyny, zwanej hormonem miłości.

Będziesz szybciej gotowy do wyjścia.

Wiele osób, przychodząc z pracy, przebiera się w piżamę i wykorzystuje to jako pretekst do pozostania w domu przez resztę wieczoru. Może to prowadzić do bardziej siedzącego trybu życia i przyrostu masy ciała. Kiedy zostawisz swoje dotychczasowe ubranie, jest większa szansa na to, że jeszcze wyjdziesz z domu.

Będziesz lepiej spać.

Wyobraź sobie, że nie ma żadnych sznureczków, które zawijają się wokół ciebie w trakcie snu, a koszulka nie podwija się w nocy i nie budzisz się zaplątany o własną piżamę. Dzięki temu, że nie budzisz się w nocy z braku komfortu, to śpisz głębiej i zdrowiej.

Twoje strefy intymne będą zdrowsze.

Spanie nago zapewnia mężczyznom niższą temperaturę, a dla jąder lepiej, gdy nie są przegrzewane. To pomaga utrzymać zdrowe nasienie, a narządy płciowe funkcjonują sprawniej. W przypadku kobiet, chłodniejsze i bardziej przewiewne warunki sypialniane mogą zapobiec infekcjom drożdżami, które pojawiają się w ciepłych i wilgotnych miejscach. Kiedy jest chłodniej i przewiewniej, ich rozwój jest zatrzymany.

Mając więc na uwadze te argumenty, pora rozpocząć okres nieubierania się na noc. Są oczywiście chwile, w których nie wyobrażamy sobie snu bez piżamy. Kiedy jesteś chory lub za oknem minus 30, to warto spać w ubraniu, które utrzyma ciepło naszego ciała. W przeciwnym razie, rozbierz się!
abczdrowie.pl

Do spania nago trzeba się przyzwyczaić. Jeśli sypiasz zawsze ubrany, to trochę potrwa nim poczujesz pełen komfort.

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz