Platforma Obywatelska chcą ustanowić w Polsce dziewięciodniowe święto, które miałoby trwać od 2 do 10 czerwca.

Senatorowie Platformy Obywatelskiej złożyli projekt uchwały, z którego wynika, że od 2 do 10 czerwca w Polsce miałoby zostać uchwalone jednorazowo specjalne święto. Dni Wolności miałyby trwać aż 9 dni, a więc byłoby to najdłuższe święto w historii Polski dla polityków, bo te dni nie byłyby wolne od pracy dla reszty społeczeństwa.

Z projektu wynika, że Senat miałby wezwać „obywateli, organizacje społeczne, środowiska edukacyjne i jednostki samorządu terytorialnego do godnego uczczenia Dni Wolności, ustanowionych, by przypomnieć, że wolność nie jest dana raz na zawsze”.

Z projektu uchwały wynika, że w ten sposób miałaby zostać uczczona 40. rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, podczas której padły pamiętne słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!”. Ponadto, w ramach trwającego dziewięć dni „superświęta” upamiętniono by również inne okrągłe rocznicę: obrad Okrągłego Stołu, agresji Niemiec i ZSRR na Polskę, wejścia do NATO, wyborów czerwcowych, unii lubelskiej oraz pierwszego powstania śląskiego.
media

Nie wiem co oni tam w Senacie biorą, ale daje to niezłego kopa. To jest tak idiotyczne, że nawet sam zainteresowany, półbóg Karol W. nie ogarnia już tej polskiej kuwety.

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz