„Wiosna” w wydaniu Roberta Biedronia wywołuje mieszane emocje.

W niedzielę 3 lutego na Torwarze w Warszawie odbyła się pierwsza konwencja partii „Wiosna” Roberta Biedronia. Wywołała u wszystkich mieszane emocje.

Zaprezentowano na niej program, który realizować będzie ugrupowanie:

 1. Do 2035 roku mają zostać zamknięte wszystkie kopalnie węgla. Zostanie stworzony sektor odnawialnych źródeł energii, a w nim 200 tysięcy miejsc pracy dla górników oraz pracowników elektrowni.
 2. Przewodniczący „Wiosny” planuje utworzenie stanowiska rzecznika praw przyrody, zlikwidowanie ferm zwierząt futerkowych oraz chowu klatkowego. Chce również zabronić wykorzystywania zwierząt w cyrkach oraz zatrzymać „bezmyślną wycinkę drzew”.
 3. Kobietom zostanie zagwarantowane prawo do przerwania ciąży na żądanie do 12 tygodnia jej trwania, dostęp do nowoczesnej antykoncepcji m.in. tabletki „dzień po”. Zlikwidowana zostanie również klauzula sumienia. Pojawi się także pełne finansowanie in vitro oraz rzetelna edukacja seksualna.
 4. Wprowadzone zostaną związki partnerskie oraz ustawowa równość małżeńska.
 5. Nauczyciele otrzymają podwyżki, a nauka w szkole stanie się bardziej praktyczna niż teoretyczna. Ma zostać również stworzone 250 tys. miejsc w żłobkach i przedszkolach w ciągu 5 lat. W szkołach rozszerzona zostanie też nauka języka angielskiego.
 6. Zlikwidowany zostanie fundusz kościelny oraz religia w szkole. Datki z tacy zostaną opodatkowane. „Wiosna” pochyli się również nad kwestią konkordatu, chce go renegocjować.
 7. Program „500 plus” zostanie zmieniony w taki sposób, aby obejmował pierwsze dziecko oraz rodziców samotnie wychowujących dzieci.
 8. Zapowiedziane zostało stworzenie Komisji Sprawiedliwości i Pojednania, które pozwoli rozliczyć tych, którzy naruszają Konstytucję i postawić ich przed Trybunałem Stanu.
 9. Zwalczana będzie również mowa nienawiści – Robert Biedroń zapowiedział projekt ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, która zwiększy odpowiedzialność za wypowiadane słowa.
 10. Wprowadzony zostanie 30-dniowy limit oczekiwania na lekarza specjalistę.
 11. Wprowadzona zostanie nieopodatkowana emerytura minimalna na poziomie 1600 zł dla każdego. „Wiosna” będziemy stopniowo podnosić płacę minimalną, „z 2700 złotych w przyszłym roku, urośnie ona do 3000 złotych za dwa lata i 3500 złotych brutto za pięć”. Płaca minimalna wynosić będzie docelowo w ciągu 10 lat 60 proc. średniej krajowej.

W małych firmach kontrole skarbowe zastąpi weryfikacja internetowa. Wprowadzona zostanie także równość płac między kobietami a mężczyznami.

W całej Polsce pojawi się darmowy internet.

Zmieniona zostanie ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, aby każda kobieta i każde dziecko czuli się bezpiecznie.

Partia Biedronia chce też zapewnić bezpłatne przejazdy komunikacją publiczną dla dzieci w całej Polsce.

Robert Biedroń zapowiedział też, że jego ugrupowanie „Wiosna” stworzy Komisję Sprawiedliwości i Pojednania, a tych, którzy dopuścili się naruszenia praw i wolności zapisanych w konstytucji postawi przez Trybunałem Stanu.

Biedroń zapowiedział też, że w połowie marca ogłoszone zostanie 13 projektów ustaw. Będą dotyczyły m.in. jakości powietrza oraz ochrony przyrody, opieki medycznej, praw kobiet, płacy minimalnej, konkordatu z Watykanem.

W poniedziałek 4 lutego polityk ma ruszyć w koncertową „trasę wiosenną”. Podczas niej odwiedzi 13 największych miast w Polsce. Na spotkaniach będzie przedstawiał elementy jego programu.

Na konwencji nie padło ani jedno słowo o polityce zagranicznej partii „Wiosna”. Nic o UE, Brexicie, NATO, Rosji, terroryzmie. Nic poza krajowym populizmem. Dużo było o nowej jakości ale Biedroń nie zdradził skąd weźmie pieniądze na realizację swoich populistycznych obietnic.

Szkoda nawet czasu na te daremne Biedroniowe pierdolenie, dzieci z tego i tak nie będzie.

Biedroń spierdoliłeś nam wiosnę! Teraz ludzie będą mieć złe skojarzenia z tym słowem.

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz