Dzień Dobry Bardzo. Piątek 1 lutego 2019 – Dzień Walki z Mrozem i Zlodowaceniem, Dzień Pamięci o Ofiarach Zimy.

Imieniny dziś obchodzą: Andrzej, Brygida, Cecyliusz, Dziadumiła, Emil, Paweł, Pioniusz, Prosimir, Sewer, Siemirad, Weridiana, Winand, Winanda, Wirydiana, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert, Żegota. Solenizantom składam najlepsze życzenia.

Z kalendarium:
1917 – I wojna światowa: Niemcy rozpoczęły wojnę podwodną.
1925 – Stacja doświadczalna PTR (Polskie Towarzystwo Radiotechniczne) nadała pierwszą oficjalną audycję radiową. To wydarzenie uznaje się za początek publicznej radiofonii w Polsce.
1944 – W Warszawie żołnierze oddziału specjalnego Kedywu Komendy Głównej AK dokonali udanego zamachu na Franza Kutscherę, szefa SS i policji Dystryktu Warszawskiego.
1978 – Roman Polański zbiegł z USA.
2003 – Podczas powrotu z przestrzeni kosmicznej uległ awarii i zniszczeniu wahadłowiec Columbia; zginęło 7 astronautów.
2005 – W Internecie została opublikowana tzw. Lista Wildsteina, wyniesiona przez dziennikarza Bronisława Wildsteina z Instytutu Pamięci Narodowej, zawierająca nazwiska pracowników peerelowskich służb bezpieczeństwa, ich tajnych współpracowników oraz kandydatów na współpracowników.

Za oknem pochmurno z małymi przejaśnieniami. Może przelotnie padać deszcz. Temperatura wzrośnie w okolice +4.

Życzę miłego dnia.

Ernesto Che GO

Autor: Ernesto Che GO

Może kilka słów o sobie, bo się jeszcze nie znamy i jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu.... Nazywam się Ernesto Che GO i bez wątpienia się urodziłem. Nie będę mówił w jakich okolicznościach, aby nie zniechęcać nikogo do prokreacji... I to chyba na początek tyle o sobie....

Dodaj komentarz