Większość Polaków to głupcy i tylko my z KOD to rozumna mniejszość.

Jeden z inicjatorów Komitetu Obrony Demokracji Walter Chełstowski nie ma najlepszego zdania o większości swoich rodaków. Jak twierdzi, Polacy, którzy w ostatnich wyborach licznie poparli PiS są „głupcami”. Co innego ci, którzy są związani ze środowiskiem KOD.

Chełstowski stracił wiarę w demokratyczne rozwiązania, jego zdaniem, niekorzystnej sytuacji w Polsce. Za obecny stan rzeczy obwinia swoich rodaków.

„Ciągle się łudzimy, że można demokratycznie. Że wybory samorządowe a potem parlamentarne odsuną PiS od władzy. Nie odsuną. Tylko tą dyktaturę umocnią. I może tak być, że PiS będzie miał 2/3 w parlamencie, czyli większość do zmiany konstytucji. Naszej konstytucji. Wniosek: duża, wystarczająca część obywateli Polski to głupcy. A my? Rozumna mniejszość. Tak, jak w każdej dyktaturze” – czytamy na Facebooku jednego z liderów KOD i członka władz WOŚP.

Swój wywód zilustrował słynnym zdjęciem, przedstawiającym Niemców za czasów III Rzeszy, którzy nazistowskim pozdrowieniam witają Adolfa Hitlera. Jeden z nich demonstracyjnie stoi z założonymi rękoma. Chełstowski zdaje się sugerować, że podobną rolę w Polsce odgrywają członkowie i sympatycy KOD.
media

Walter Chełstowski (ur. 13 października 1951) – polski reżyser i producent programów i widowisk telewizyjnych. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Jest współzałożycielem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jednym z inicjatorów Komitetu Obrony Demokracji.

„Wystarczająca część obywateli Polski to głupcy. A my? Rozumna mniejszość” – Walter Chełstowski cierpi na przegrzanie zwojów mózgowych, czy dopadła go inna pomroczność jasna wywołana wirusem filipińskim?

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz