Pedofilia w kościele to jeden z największych skandali naszych czasów.

Praktycznie każdego roku, wychodzą na jaw kolejne tragedie dzieci skrzywdzonych przez duchownych.

O tym trzeba mówić… Problem kościelnych pedofilii znika, czy jest dalej zamiatany pod watykański dywan?

Przestępstwa i wykroczenia seksualne w Kościele katolickim – przestępstwa i wykroczenia popełnione przez duchownych i wiernych Kościoła katolickiego polegające na przemocy lub wykorzystaniu seksualnym osób małoletnich, którym wypłacono odszkodowania warte miliardy USD.

Sprawy o dużym zasięgu lub rozgłosie miały miejsce m.in. w Argentynie, Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Chile, na Filipinach, we Francji, w Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Kanadzie, Kenii, na Malcie, w Meksyku, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Tanzanii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech, a wiele pojedynczych przypadków ujawniono także w innych krajach.

O tuszowanie skandali seksualnych obarczono winą hierarchów Kościoła, w tym niektórych biskupów. Papieża Jana Pawła II skrytykowano za wspieranie duchownych, którym zarzucano pedofilię i to rzuca mroczny cień na jego świętość.
Wikipedia

Wielu tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe. Słyszymy nieraz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga – powiedział Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik w wywiadzie o pedofilii w Kościele.

Tadeusz Rydzyk broni kościelnych pedofilów twierdząc, że za ujawnianiem przestępstw wobec dzieci stoi chęć zniszczenia Kościoła.

Kościelni pedofile modlą się za swe ofiary i uważają że powinno im być wszystko wybaczone. Czy taki kościół ma szansę w dzisiejszym świecie?

Pedofilia to nie jedyne grzechy Kościoła katolickiego.

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz