Portal społecznościowy Google+ zostanie wygaszony…już w kwietni 2019 r.

Portal społecznościowy Google+ zostanie wygaszony…już w kwietni 2019 r.

Google ogłosiło w październiku 2018 r., że za kilka miesięcy zamknie serwis Google+. Okazuje się, że zrobi to wcześniej – wszystko za sprawą świeżo wykrytej luki bezpieczeństwa.

Główną przyczyną decyzji Google o wcześniejszym zamknięciu serwisu jest nowa luka, która znalazła się w interfejsie API używanym w Google+. Dzięki niemu ponad 400 aplikacji mogło bez problemu uzyskać dostęp do nazw, dat urodzenia, adresów e-mail, zdjęć profilowych czy innych informacji o użytkownikach korzystających ze wspomnianej usługi.

W związku z odkryciem nowego błędu, amerykański gigant poinformował, iż serwis przestanie istnieć w kwietniu 2019 roku, zamiast jak to pierwotnie planowano, w sierpniu 2019.
interia.pl

Google+ wystartowało w czerwcu 2011 roku, będąc w założeniu bezpośrednią konkurencją dla Facebooka. Początkowo zyskał pewną popularność, ale szybko stał się miejscem głównie dla branży internetowej i mediów. W 2015 roku serwis miał około 110 mln użytkowników.

Już na starcie było wiadomo, że Google+ nie powtórzy sukcesu Facebooka. To była długa agonia.  Internet jakby się kurczył.

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz