Niemiecka policja wie lepiej od Żydów kto ich prześladuję – sondaż FAR

Agencja Praw Podstawowych UE (FAR) przeprowadziła badanie w 12 krajach Wspólnoty, z którego wynika, że zjawisko antysemityzmu wyraźnie narasta. Ataki na Żydów nigdzie nie są tak częste, jak w Niemczech.

Raport, który ma być zaprezentowany w Brukseli informuje, że 41 proc. ankietowanych Żydów z Niemiec musiało zmierzyć w ciągu ostatniego roku z jakąś formą antysemickiego ataku. Do tego rodzaju doświadczenia w ostatnich pięciu latach przyznaje się 52 proc. ankietowanych – pisze na swojej stronie internetowej „Bild”, który dotarł do wyników sondażu. W efekcie 75 proc. Żydów z Niemiec rezygnuje – „czasem, często albo zawsze” – z noszenia publicznie symboli religijnych, a 46 proc. woli unikać określonych miejsc i okolic. Mówiąc głośno i wyraźnie, oznacza to, że w Niemczech istnieją strefy no-go dla Żydów.

Wyniki unijnego raportu są w jednej kwestii diametralnie różne od statystyk niemieckiej policji.

Z sondażu wynika, że 41 proc. Żydów ankietowanych w Niemczech wśród sprawców ataków wskazuje muzułmanów. Na drugim miejscu znajdują się prawicowi radykałowie (20 proc.), a na trzecim – lewacy (16 proc.).

Tymczasem, według niemieckiej policji akty antysemityzmu zgłoszone w 2017 roku w 94 proc. miały podłoże prawicowe, a tylko za 5 proc. odpowiadali muzułmanie.

Sondaż przeprowadzono w maju i czerwcu 2018 roku. Wzięło w nim udział 16 395 osób z 12 państw UE, w tym z Polski. W badanych krajach mieszka 96 proc. unijnych Żydów.
media

Obrona muzułmańskich ulubieńców Angeli Merkel za wszelką cenę, nawet za cenę fałszowania policyjnych statystyk?

Gdyby społeczność żydowska nie zaatakowała w ohydny sposób Polaków >>Udział Polaków w mordowaniu Żydów w czasie wojny był powszechny. (Izraelski Instytut Yad Vashem)<< bylibyśmy dla nich chyba najbardziej przyjaznym społeczeństwem. Takich obelg szybko się nie zapomina i przechodzą na na kolejne pokolenia.

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz