Lider nowej partii o. Rydzyka „Ruch Prawdziwa Europa” atakuje PiS i Jarosława Kaczyńskiego

Kto rządzi Polską – zastanawia się w filmiku https://youtu.be/XV4yLGQFRZc umieszczonym na stronie Radia Maryja – europoseł Mirosław Piotrowski, lider nowej partii o. Rydzyka „Ruch Prawdziwa Europa” który dostał się do europarlamentu z list PiS. Polityk ostro uderza w PiS i Jarosława Kaczyńskiego.

Kto rządzi Polską? Z formalnego punktu widzenia odpowiedź jest oczywista – mówi w filmiku lider Ruchu Prawdziwa Europa. Mirosław Piotrowski odpowiada – w filmiku na stronie Radia Maryja – że z formalnego punktu widzenia władzę sprawują premier i prezydent, a ważne decyzje zapadają też w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej.

Ujawnia też, że proces podejmowania decyzji wygląda inaczej. Z przykrością dowiadujemy się, że ważne decyzje zapadają poza granicami Polski i są natychmiast implementowane – mówi.

Ujawnia m.in., że podczas dymisji ministra Jana Szyszki, premier miał mu powiedzieć, że tej rezygnacji domagał się prezydent Francji, Emmanuel Macron. Przypominał też decyzje o zmianach w ustawie o IPN czy nadchodzącej nowelizacji ustawy o SN. Na koniec europoseł przytoczył słowa „jednego z biskupów”, który miał się go zapytać: „Kiedy polski rząd wreszcie odważy się rządzić”.
media

Topory wojenne zostały wykopane, jak zachowają się rydzykowe dupolizy w PiS? Widzę tu dwa wyjścia – Kaczyński odbierze przysięgę wierności od najważniejszych członków PiS i podejmie rękawicę, albo złoży hołd lenny Rydzykowi i zgodzi się na kolejne milionowe dotacje dla Radia Maryja oraz obsadzanie kluczowych stanowisk ludźmi Rydzyka. Stoimy być może w obliczu przełomowych zmian.

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz