Czy jesteśmy krajem pałającym miłością do Żydów? Premier Morawiecki uważa, że tak.

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla izraelskiego dziennika „The Jerusalem Post” powiedział, że współczesna Polska jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc dla Żydów w Europie i jest jednym z niewielu państw na kontynencie, w których liczba antysemickich incydentów spada.

Współczesna Polska jest jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej przyjaznych miejsc dla Żydów w Europie. Dopiero co raport Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej pokazał bardzo niepokojącą tendencję – antysemickie incydenty rosną prawie wszędzie. Jednym z niewielu miejsc, w którym się (to) zmniejsza, jest Polska – powiedział Morawiecki.

Wszędzie w Europie synagogi są chronione przez mocno uzbrojoną policję lub nawet przez siły zbrojne. W Polsce nie ma takiej potrzeby. My oczywiście potępiamy wszelką nienawiść wobec Żydów i ścigamy je z pełną siłą – ale jestem szczęśliwy, że mogę powiedzieć, że incydenty takiej nienawiści są marginalne i nie reprezentują poglądów naszego narodu – dodał.
media

Jak skończył, to wokół było czuć zapach świeżo palonej wazeliny…

Udział Polaków w mordowaniu Żydów w czasie wojny był powszechny. (Izraelski Instytut Yad Vashem)

To tylko jedna z wielu wypowiedzi ze strony środowisk żydowskich atakujących Polaków i to obraża mnie, moją rodzinę, przodków, dlatego od czasu pamiętnej antypolskiej nagonki środowisk żydowskich pozostaję etnicznie sceptyczny wobec tej nacji i nie jestem w tym osamotniony. Dopóki Żydzi nie przeproszą za to, mój sceptycyzm wobec nich pozostanie niezmienny.

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Jeden komentarz do “Czy jesteśmy krajem pałającym miłością do Żydów? Premier Morawiecki uważa, że tak.”

  1. Żydzi oskarżając Polaków o antysemityzm obnażają swą prawdziwą twarz polskofobów. Czy to nie Polska posadziła na królewskim tronie Żyda? Czy to nie w Polsce we wszystkich kluczowych instytucjach państwa kultywuje się żydowskie święto zapalenia świec chanukowych?

Dodaj komentarz