Ojciec Rydzyk buduje własną partię 'Ruch Prawdziwa Europa’ – czy pogrąży PiS Jarosław Kaczyńskiego

O tym, że powstanie nowej partii jest wyłącznie kwestią czasu świadczyły kolej wydarzeń. Choćby brak poparcia o. Rydzyka dla PiS w wyborach samorządowych. Co, z kolei, miało być konsekwencją usunięcia z rządu kolejnych ministrów rekomendowanych przez Rydzyka: Jana Szyszki, Witolda Waszczykowskiego i Krzysztofa Jurgiela.

Rydzyk ma też ubolewać nad zbyt małym wsparciem finansowym ze strony rządu oraz wstrzymaniem prac nad zaostrzeniem prawa aborcyjnego.

Media odnotowały też, że na ostatnich, 27. urodzinach Radia Maryja nie było prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, nie było nawet listu z życzeniami od Kaczyńskiego, jak to bywało w ostatnich dwóch latach.

Do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął wniosek o rejestrację nowej partii politycznej „Ruch Prawdziwa Europa”. Za ugrupowaniem stoi europoseł, ulubieniec Rydzyka.

Pełnomocnikiem „Ruchu Prawdziwa Europa” jest europoseł Mirosław Piotrowski, który choć nigdy nie był członkiem PiS, w wyborach startował z list tej partii z rekomendacji Rydzyka.

Mirosław Piotrowski na razie nie chce komentować powstania ugrupowania. – Szczegółowych informacji chętnie udzielę po wpisaniu „Ruch Prawdziwa Europa” przez sąd do rejestru partii politycznych.

Nieoficjalni mówi się już o kandydatach mających wystartować z ramienia Ruchu Prawdziwa Europa do Parlamentu Europejskiego.

Pada nazwisko byłego posła PiS i byłego wiceprezesa PZU Andrzeja Jaworskiego, byłego ministra środowiska Jana Szyszko, europosłanki Urszuli Krupy, posłanki Gabrieli Masłowskiej, posłanki Anny Sobeckiej i europosła Mirosława Piotrowicza.
media

Czy Kaczyński da się rozegrać Rydzykowi i złoży mu hołd lenny?

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz