Amerykańskie ultimatum na które odpowiedz Rosji została już wcześniej udzielona.

 

Amerykanie stawiają ultimatum Rosji: Macie 60 dni na powrót do przestrzegania traktatu INF – powiedział we wtorek 4 grudnia w Brukseli sekretarz stanu USA Mike Pompeo. W przeciwnym razie Waszyngton rozpocznie procedurę wyjścia z tego układu – ostrzegł. Moskwę ostrzega także NATO.

Tymczasem prezydent Rosji Władimir Putin już 19 listopada oświadczył, że decyzja Stanów Zjednoczonych o wycofaniu się z układu o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu (INF) „bezwarunkowo nie może pozostać i nie pozostanie bez odpowiedzi” ze strony Rosji.

Amerykańskie ultimatum na które odpowiedz została już udzielona, brzmi jak głos z piaskownicy i raczej nie doczeka się poważnego potraktowania.

Nie chcemy żadnego wyścigu zbrojeń, nie chcemy nowej zimnej wojny – mówił na konferencji prasowej sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Nowa zimna wojna jest już niestety faktem i sekretarz generalny NATO powinien zejść na ziemię a nie bujać w obłokach.

Układ INF (Intermediate-Range Nuclear Forces Treaty) został podpisany w 1987 roku przez USA i ówczesny ZSRR. Przewiduje likwidację arsenałów nuklearnych pocisków rakietowych pośredniego (IRBM) i średniego zasięgu (MRBM), a także zabrania ich produkowania, przechowywania i stosowania.

Można Rosji nie lubić, ale USA to jeszcze gorszy agresor niż Rosja.

Prezydent Donald Trump zabiega o nowy ład światowy utrzymywany w mocy przez amerykańskie przywództwo i amerykańską demokrację – powiedział również we wtorek 4 grudnia sekretarz stanu USA Mike Pompeo w Brukseli, obwiniając zarazem Iran i Chiny o destabilizację na świecie.

Ujawniono listę krajów które nie lubią USA, nazywa się Atlas Świata.  😉

 

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz