Kary cielesne legalne w szkołach 19 stanów USA.

Rodzice uczniów jednej ze szkół w stanie Georgia USA otrzymali prośby o wydanie zgody na stosowanie kar cielesnych wobec dzieci. Uczniowie mają być, w ramach kary, uderzani drewnianą deską.

Jak donosi CBS, oczy sporej części Stanów Zjednoczonych są zwrócone w stronę miasta Hephzibah w stanie Georgia. Tamtejsza szkoła The Georgia School of Innovation and Classics postanowiła bowiem urozmaicić regulamin i wprowadzić kary cielesne.

Do rodziców uczniów szkoły trafiły prośby o zaakceptowanie nowej kary wobec pociech: uderzania ich deską w pośladki. Zgodnie z informacjami w formularzach rozesłanych przez placówkę, dzieci, w czasie wykonywania kary, mają trzymać ręce na kolanach lub biurku.

Wszystko ma dziać się w zamkniętym pomieszczeniu – kara nie będzie wymierzana publicznie. Zgodnie z regulaminem uczeń może być uderzony maksymalnie trzy razy. Określono też dokładnie, jak wyglądać ma narzędzie do bicia. Ma mieć ponad 60 centymetrów długości, 2 cm grubości i 15 cm szerokości.

– Były czasy, kiedy kara cielesna była normalną formą kary i nikt nie miał z tym problemu. To tylko kolejne narzędzie w dyscyplinarnym wachlarzu, z którego możemy korzystać – mówi dyrektor szkoły Jody Boulineau.

Dotychczas formularze odesłało około 100 rodziców i według dyrektora szkoły, w co trzecim wyrażano zgodę na kary cielesne wobec dzieci.

Bicie deską to ani nowa, ani stara metoda dyscyplinowania dzieci w Stanach Zjednoczonych. Takie kary są legalne w 19 stanach USA. Stan Georgia jest jednym z nich, a nowy regulamin szkoły z Hephzibah jest zgodny z wytycznymi stanowego prawa.
media

Nie jestem zwolennikiem bezstresowego wychowania dzieci. Klaps pomaga zrozumieć zasady współżycia. 😉 Jaki procent rodziców w Polsce poparłoby kary cielesne w szkole?

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz