Dzień Dobry. Cały dzień mamy poniedziałek 3 grudnia 2018 r.

Poniedziałek 3 grudnia – Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych i Niepełnosprawnych Inaczej, Dzień Grysiku, Dzień Naftowca i Gazownika.

Imieniny dziś obchodzą: Atalia, Biryn, Ema, Emma, Franciszek, Franciszek Ksawery, Gerlinda, Hilaria, Kasjan, Kryspin, Ksawery, Lucjusz, Łucjusz, Mirokles, Sofoniasz, Uniemir. Solenizantom składam najlepsze życzenia.

Z kalendarium:
1591 – 101 piwowarów z Hamburga podpisało pierwsze w świecie ubezpieczenie majątkowe. Poszkodowany w ewentualnym pożarze miał otrzymać od pozostałych sygnatariuszy po 10 talarów.
1842 – Wojska wierne władzom w Madrycie dokonały z zamku na wzgórzu Montjujc bombardowania zbuntowanej Barcelony (Katalonia).
1910 – U wejścia do Grand Palais w Paryżu, gdzie odbywała się wystawa motoryzacyjna, po raz pierwszy użyto do oświetlenia lamp neonowych, wynalazku Georges’a Claude’a.
1961 – Elektryk Stanisław Jaros usiłował dokonać drugiego zamachu bombowego na przebywającego w Sosnowcu Władysława Gomułkę. Zbyt późno odpalona bomba zabiła mężczyznę i ciężko zraniła dziecko.
1992 – Wysłano pierwszy SMS.
1994 – Premiera konsoli do gier wideo PlayStation.

Za oknem pochmurno i przelotnie może padać deszcz. Temperatura w okolicy -4.

Cytat dnia:
Jeśli nadadzą Ci tytuł największego lenia na świecie, nigdy nie świętuj z tego powodu. Możesz z łatwością stracić tytuł.

Szczypta humoru:

Młode kobiety są strasznie niewdzięczne. Niedzielnym rankiem zrobiłem śniadanie, kawę, przyniosłem do łóżka i obudziłem czułym pocałunkiem. I co dostałem? Zamiast „dziękuję kochanie” usłyszałem tylko „kim jesteś i co do cholery robisz w moim domu?!”.

>>>

Stefan szuka w szopie piły. Po godzinie bezskutecznych poszukiwań siada zrezygnowany i pyta sam siebie:
– Kur’wa, gdzie ta stara piła?
Z najciemniejszego kąta szopy słyszy zachrypiały głos teściowej:
– Gdzie piła, to piła i tylko nie stara, dobrze!

>>>

– Tato, dlaczego kobiety się malują i perfumują?
– Jakby Ci to wytłumaczyć synku… Weźmy na ten przykład trutkę na szczury…

Życzę miłego dnia.

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz