Grupa trzymająca władzę w PiS na 27-leciu Radia Maryja.

Grupa trzymająca władzę w PiS, jak co roku, nie tylko przemawiała, ale też klęczała, podrygiwała i śpiewała na urodzinach Radia Maryja.

Na urodzinach głos zabrał Mateusz Morawiecki. Premier podziękował radiu za troskę o losy naszego kraju.

Tadeusz Rydzyk poświęcił swoje przemówienie braku rządowych dotacji…

– Zwróciliśmy się do takiej organizacji PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Oni dają pieniądze na filmy, ile nam dali? Dwa pół dnia na dzień (sic!). To mniej więcej tak, jak Gomułka – mówił dalej. – Gomułce mówili, że potrzebujemy Lwów i Kijów. Gomułka odpowiadał: lwów to macie pod dostatkiem w zoo, a kijów to dostaniecie. To mniej więcej tak samo dali nam teraz, ale na film „Kler” dali. Zobaczcie, ile jeszcze trzeba zmienić w Polsce – spuentował ojciec dyrektor jedynie słusznego radia.

– Kto z was był, ręka do góry, na filmie „Kler”? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili – mówił Rydzyk do zgromadzonych na uroczystości osób. Nikt jednak nie podniósł ręki. Wtedy szef katolickiej rozgłośni powiedział: – Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami, i to będzie normalne. I macie tu księży, pokażcie, to który z nas jest taki, jak na tym filmie „Kler” – mówił Rydzyk.
media

Można się pogubić w tych ośrodkach władzy w Polsce. Odnoszę wrażenie, że wybory, rząd, posłowie, senatorowie są zupełnie niepotrzebni, bo centra decyzyjne są rękach Episkopatu i ojca dyrektora z jedynie słusznego radia z Torunia.

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz