Szanse na powstanie sił kosmicznych USA jako oddzielnej gałęzi US Army są na ten moment równe zeru.

Pomysł stworzenia specjalnego oddziału sił kosmicznych USA sięga marca 2018 r., kiedy to prezydent Donald Trump po raz pierwszy zasugerował chęć stworzenia 6 oddziału armii amerykańskiej, skupiającego się całkowicie na kosmosie.

W sierpniu 2018 r. wiceprezydent Mike Pence zapowiedział, że dojdzie do tego przed 2020 r. Rzeczywistość jest jednak brutalna i weryfikuje mrzonki Trumpa o siłach kosmicznych USA.

– Ponieważ robimy coraz więcej projektów w kosmosie, być może potrzebujemy nowej siły. Nazwiemy ją siłami kosmicznymi. Nie mówiłem tego na poważnie. Ale później pomyślałem, jaki to dobry pomysł. Być może będziemy musieli to zrobić – mówił Trump o siłach kosmicznych.

Te deklaracje narodziły liczne dowcipy i memy o planowanych siłach kosmicznych. Niestety, wydaje się, że nowy oddział armii amerykańskiej nie powstanie. Nawet jeżeli kiedyś siły kosmiczne powstaną, to będą one częścią Sił Powietrznych USA.

Urzędnicy Pentagonu odeszli od tego pomysłu, ponieważ obawiali się, że nie zostanie on zaakceptowany przez Kongres, co wydaje się szczególnie mało prawdopodobne teraz, gdy Demokraci kontrolują Izbę po ostatnich wyborach.

media

Ja czegoś nie rozumiem, amerykanów w kosmos wożą ruskie rakiety, no to na xuj im siły kosmiczne? Liczą, że Rosja ich podrzuci na pole walki, jakby co?

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz