Ideologia gender dotknęła i Boga Ojca.

Ideologia gender dotknęła i Boga Ojca. Czemu ma służyć takie obdzieranie Boga z ludzkich cech?

Kościół Szwecji zdecydował, że Jezus Chrystus był neutralny pod względem płci, a wszelkie opisy jego, jako mężczyzny są całkowicie fałszywe. Kościół domagał się również, aby duchowni używali neutralnych płciowo terminów odnosząc się do Boga…

To najnowszy krok kościoła ewangelicko-luterańskiego. Decyzja wejdzie w życie 20 maja 2018 r.

W kazaniu w Kościele Świętego Marcina na Placu Trafalgarskim w Londynie Arcybiskup Canterbury Justin Welby oznajmił, że „Bóg nie jest ani mężczyzną, ani kobietą” – donoszą brytyjskie media.

Kazanie miało charakter otwartego wykładu, w trakcie którego uczestnicy mogli zadawać arcybiskupowi pytania. Jeden ze słuchaczy zapytał właśnie o pojmowanie Boga jako ojca, na co głowa Kościoła Anglikańskiego odpowiedziała, że „Bóg nie jest ani mężczyzną, ani kobietą”.

– Ludzki język jest niewystarczający do opisu Boga i dlatego też opisuje go metaforycznie – podkreślił abp Justin Welby.

– Bóg nie jest ojcem w takim samym rozumieniu jak człowiek może być ojcem. Bóg nie posiada płci, jest On pod tym względem niedefiniowalny – zaznaczył.

To zmienia wszystko, chrześcijaństwo przestaje być monolitem… Natura nie znosi próżni, co wypełni próżnię po chrześcijaństwie?

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz