Nie będzie zimy stulecia, może w ogóle nie być śniegu…

Długoterminowa prognoza pogody na amerykańskim portalu AccuWeather pokazuje, że w grudniu nie możemy liczyć na intensywne opady śniegu. Początek miesiąca zapowiada się chłodno, ale słonecznie – z pokrywających niebo chmur nie spadnie śnieg. Podobnie będzie w Święta Bożego Narodzenia, które w 2018 roku nie będą białe. Synoptycy przewidują temperatury ujemne od -1 do -2 stopni. Mapy meteorologiczne pokazują, że Nowy Rok będzie deszczowy, ale temperatury utrzymają się około 1 stopnia na plusie.

Zima nie zaskoczy nas śnieżnymi nawałnicami także w styczniu. Miesiąc ten będzie zimny i deszczowy, możemy spodziewać się wielu gołoledzi o poranku, jednak przez większość dni temperatura będzie osiągać dodatnie wartości od 0 do 5 stopni. Jedynie w nocy możemy spodziewać się spadku nawet do -9. Więcej śniegu odnotujemy dopiero w ostatnim tygodniu stycznia, kiedy temperatura spadnie w ciągu dnia poniżej zera, a śnieżne chmury zakryją niebo.

Wszystko wskazuje na to, że także luty nie będzie śnieżnym miesiącem. Amerykańscy synoptycy przewidują, że luty, poza pierwszym tygodniem, będzie słoneczny. To jednak nie wszystko – w drugim tygodniu lutego możemy spodziewać się ocieplenia sięgającego nawet 6-8 stopni Celsjusza.

Długoterminowa prognoza pogody jest obarczona dużym marginesem błędu i może się mylić. Aby być pewnym tego, jaka będzie pogoda podczas zaplanowanego przez nas wyjazdu, warto sprawdzić przewidywania synoptyków na parę dni przed wycieczką.
gazeta.pl

Zimy nie będzie, to by się nawet zgadzało z moimi obserwacjami – jesienią Indianie nie zbierali chrustu. Oni to wiedzieli…

Avatar photo

Autor: Ernesto Che GO

Myślę, że jestem, więc jestem. Tak myślę.

Dodaj komentarz